Beiträge von podhalanti

    na SNOW dokopałam się kiedyś do ukrytych ustawień pod specjalnymi kombinacjami przycisków podczas podłączania do prądu syntka (już nie pamiętam jakie to były), a wiecie ile jeszcze TI 2 ma ukrytych funkcji gdy się trzyma shift i wciska różne przyciski? szok! to jest nieustanna kopalnia odkrywkowa ten synth heh i to jest fajne, on ma tyle możliwości a mało kto wykorzystuje choćby ułamek jego możliwości jak i skrótów do różnych funkcji - TI 2 tak ma np. to jest bardzo fajne i wciąga, kryje w sobie niespodzianki po prostu 🙂 nawet gdy nie mam za bardzo talentu do gry, ale Virus samym sprzętem tak wciąga, że stał się naszą pasją w domu z mężem, kiedyś mieliśmy 2 x TI 2 keyboard heh to był szał! 😂😂😂 loża pozytywnie zakręconych dosłownie! ❤️ i jeszcze się śmialiśmy, że ja mam wersję poliftową (bo koło kół modukacji miał zamalowane trójkąciki) a on ma puste przy swoim a dzielił je tylko rok różnicy w produkcji, jego 2010r. a mój był z 2011r. 🙂

    <3

    Zapraszam wszystkich Polaków do pisania tutaj na temat naszych ukochanych Virusków. Nie tylko mężczyźni są fanami Virusa, ja jestem kobietą i jest to mój ulubiony syntezator ze wszystkich jakie istnieją, a na drugim miejscu Sequential Prophet :) moim pierwszym syntezatorem w życiu kiedy poznawałam dopiero co to jest w ogóle syntezator, muzyka, granie (a raczej nieustanne próby stworzenia czegoś z niczego haha - tak jest do dziś, cały czas się uczę) i z czym to się je - wszystkiego od zera i tego zamiłowania nauczyła mnie moja pierwsza śnieżynka - czyli Access Virus TI SNOW (był to 2019r. - a dziś jest 28.08.2022r.), zaś kilka miesięcy później kupiłam wymarzoną klawiaturkę Access Virus TI 2 keyboard i po prostu się zakochałam ale jeszcze zapragnęłam analoga, a że Prophety mają również brzmienia rozpoznawalne z daleka (szkoda, że Dave'a Smitha już nie ma z nami, no ale był wiekowy, choć Tom Oberheim jest od niego starszy i jeszcze żyje, ale to nie człowiek wybiera sobie datę śmierci), więc musiałam sobie w 2020r. dokupić Propheta Rev 2 16 keyboard. Marzy mi się nówka sztuka Virus TI 2 keyboard ale nie kupię, bo nieustannie czekam na nową wersję Virusa a tyle lat już minęło od ostatniej aktualizacji systemu i nic nie ma, ale może szykuje się jakaś gruba ryba, co mi się marzy? żeby sekwencer był również pokładowy a nie tylko na wtyczce no i żeby była funkcja bezpośredniego nagrywania kawałków granych na żywo w formacie MP3 jako gotowy klip - tej funkcji bardzo pragnę, bo bardzo nie lubię programów komputerowych typu DAW itp. i wtyczek do nagrywania, ani stacji roboczych nie przepadam, a gdyby syntezator miał możliwość podpięcia pamięci zewnętrznej i móc na nią bezpośrednio zapisywać grane kawałki w formacie MP3 - takie gotowe klipy, z tych brzmień i sekwencji co ma, bo sample mogłyby zniszczyć charakter tego potężnego syntezatora - kombajna wręcz! i czego jeszcze mi brakuje? no 3 oktawy na Polara i Darkstara to trochę mało, żeby miały 4 oktawy oraz żeby w zamian zrobić SNOW z 3-oktawami. Zaś wizualnie najbardziej podoba mi się stary Virus Indigo 2 - gdyby Indigo miał Hypersaw to od razu bym go brała, a tylko dlatego go nie mam, bo nie ma Hypersaw, bardzo podobałby mi się Virus w kolorze niebieskawym (może niebieski + czarny) i niebieskimi diodami i niebieskim logo z tyłu :kocham:


    Pozdrawiam wszystkich fanów Access Virus!

    A pozdrawia Was Górolka z Podhala prawie spod samiuśkich Tater a i Beskidów - z Toporzyska koło Jordanowa! Hej!

    <3

    Screenshot_20220305_131909.jpgScreenshot_20220305_122409.jpgScreenshot_20220305_122521.jpgScreenshot_20220305_122539.jpgScreenshot_20220305_122556.jpgScreenshot_20220305_122615.jpgScreenshot_20220305_114137.jpgScreenshot_20220305_114211.jpgDzień dobry wszystkim miłośnikom syntezatorów marki Access Virus! ?



    Jako wierni miłośnicy syntezatorów i marki Access Virus, nie możemy się doczekać pojawienia się na rynku nowego modelu Access Virus.


    Tyle lat minęło, a nadal nie pojawił się nowy model, ani nawet aktualizacja TI2.


    To jest przykre dla miłośników i użytkowników, po prostu fanów muzycznego Virusa.



    Ludzie z niecierpliwością czekają na nowy model, bo wszyscy jesteśmy zakochani w tych instrumentach i marce Access Music. Na próżno doszukujemy się podobnych funkcji w innych markach - nie ma szans.


    Jak się ma dar i talent, to ma to tylko jeden człowiek, nie ma drugiej takiej osoby z takim umysłem, tylko trzeba się takim urodzić.


    A skoro Pan, Panie Kemperze urodził się z takim darem, talentem, to niech dalej uszczęśliwia tym ludzi na całym świecie, bo są to instrumenty najwyższej klasy, jakości i rozsądnej cenie.


    Niecierpliwie czekamy na nowy model.


    Przy okazji zapraszam wszystkich Polaków do tego wątku, który jest całkowicie po Polsku! przez duże "P" ?


    Pozdrawiamy serdecznie z Podhala, spod samiuśkich Tater i Beskidów!


    ❤️ Zespół Podhalan TI ?



    Data dodania: sobota, 05.03.2022r., 11:45