Polacy na temat Access Virus - Pogadajmy po polsku

  • <3

    Zapraszam wszystkich Polaków do pisania tutaj na temat naszych ukochanych Virusków. Nie tylko mężczyźni są fanami Virusa, ja jestem kobietą i jest to mój ulubiony syntezator ze wszystkich jakie istnieją, a na drugim miejscu Sequential Prophet :) moim pierwszym syntezatorem w życiu kiedy poznawałam dopiero co to jest w ogóle syntezator, muzyka, granie (a raczej nieustanne próby stworzenia czegoś z niczego haha - tak jest do dziś, cały czas się uczę) i z czym to się je - wszystkiego od zera i tego zamiłowania nauczyła mnie moja pierwsza śnieżynka - czyli Access Virus TI SNOW (był to 2019r. - a dziś jest 28.08.2022r.), zaś kilka miesięcy później kupiłam wymarzoną klawiaturkę Access Virus TI 2 keyboard i po prostu się zakochałam ale jeszcze zapragnęłam analoga, a że Prophety mają również brzmienia rozpoznawalne z daleka (szkoda, że Dave'a Smitha już nie ma z nami, no ale był wiekowy, choć Tom Oberheim jest od niego starszy i jeszcze żyje, ale to nie człowiek wybiera sobie datę śmierci), więc musiałam sobie w 2020r. dokupić Propheta Rev 2 16 keyboard. Marzy mi się nówka sztuka Virus TI 2 keyboard ale nie kupię, bo nieustannie czekam na nową wersję Virusa a tyle lat już minęło od ostatniej aktualizacji systemu i nic nie ma, ale może szykuje się jakaś gruba ryba, co mi się marzy? żeby sekwencer był również pokładowy a nie tylko na wtyczce no i żeby była funkcja bezpośredniego nagrywania kawałków granych na żywo w formacie MP3 jako gotowy klip - tej funkcji bardzo pragnę, bo bardzo nie lubię programów komputerowych typu DAW itp. i wtyczek do nagrywania, ani stacji roboczych nie przepadam, a gdyby syntezator miał możliwość podpięcia pamięci zewnętrznej i móc na nią bezpośrednio zapisywać grane kawałki w formacie MP3 - takie gotowe klipy, z tych brzmień i sekwencji co ma, bo sample mogłyby zniszczyć charakter tego potężnego syntezatora - kombajna wręcz! i czego jeszcze mi brakuje? no 3 oktawy na Polara i Darkstara to trochę mało, żeby miały 4 oktawy oraz żeby w zamian zrobić SNOW z 3-oktawami. Zaś wizualnie najbardziej podoba mi się stary Virus Indigo 2 - gdyby Indigo miał Hypersaw to od razu bym go brała, a tylko dlatego go nie mam, bo nie ma Hypersaw, bardzo podobałby mi się Virus w kolorze niebieskawym (może niebieski + czarny) i niebieskimi diodami i niebieskim logo z tyłu :kocham:


    Pozdrawiam wszystkich fanów Access Virus!

    A pozdrawia Was Górolka z Podhala prawie spod samiuśkich Tater a i Beskidów - z Toporzyska koło Jordanowa! Hej!

    <3

  • na SNOW dokopałam się kiedyś do ukrytych ustawień pod specjalnymi kombinacjami przycisków podczas podłączania do prądu syntka (już nie pamiętam jakie to były), a wiecie ile jeszcze TI 2 ma ukrytych funkcji gdy się trzyma shift i wciska różne przyciski? szok! to jest nieustanna kopalnia odkrywkowa ten synth heh i to jest fajne, on ma tyle możliwości a mało kto wykorzystuje choćby ułamek jego możliwości jak i skrótów do różnych funkcji - TI 2 tak ma np. to jest bardzo fajne i wciąga, kryje w sobie niespodzianki po prostu 🙂 nawet gdy nie mam za bardzo talentu do gry, ale Virus samym sprzętem tak wciąga, że stał się naszą pasją w domu z mężem, kiedyś mieliśmy 2 x TI 2 keyboard heh to był szał! 😂😂😂 loża pozytywnie zakręconych dosłownie! ❤️ i jeszcze się śmialiśmy, że ja mam wersję poliftową (bo koło kół modukacji miał zamalowane trójkąciki) a on ma puste przy swoim a dzielił je tylko rok różnicy w produkcji, jego 2010r. a mój był z 2011r. 🙂

  • Witaj. Ja mam TI2 w wersji desktop i to mój ulubiony syntezator i choć przez moje ręce przeszło trochę syntezatorów to Virus pewnie zostanie ze mną na długo jeśli nie na zawsze. Jeśli miał bym go czymś wzbogacić to tylko Waldorfem Iridium. Na nową wersje Virusa nie ma co liczyć raczej bo właściciel wszedł w inny interes i dobrze mu idzie i chyba na razie nie myśli o sytezatorach.

  • Na nową wersje Virusa nie ma co liczyć raczej bo właściciel wszedł w inny interes i dobrze mu idzie i chyba na razie nie myśli o sytezatorach.

    nie ma co tracić nadziei...


    Externer Inhalt youtu.be
    Inhalte von externen Seiten werden ohne Ihre Zustimmung nicht automatisch geladen und angezeigt.
    Durch die Aktivierung der externen Inhalte erklären Sie sich damit einverstanden, dass personenbezogene Daten an Drittplattformen übermittelt werden. Mehr Informationen dazu haben wir in unserer Datenschutzerklärung zur Verfügung gestellt.

  • witam

    virus ti snow od 3 tygodni

    w tym czasie pokochałem go potem chciałem go sprzedać a teraz chcę virus TI 2 desktop


    ale co najciekawsze to to że jako interfejs dźwiękowy ma imponujące brzmienie!

    po podłączeniu go do komputera zaczełem przesłuchiwać ulubione utwory jeszcze raz,dodam że moje monitory to genelec 1029a

    jako interfejs mam wrażenie że dźwięk jest bardziej soczysty/siarczysty/gęstszy

    Zitat


    Apparently, the Snow's D-A converters operate at 192kHz/24-bit, and though no sampling rate is given for the A-Ds, they are 24-bit too

    opis virus ti snow w soundonsound


    jeżeli faktycznie przetworniki vitusa ti pracują w tej rozdzielczości to może to manifestować się własnie doskonałym brzmieniem



    a więc dostajemy nie tylko znakomicię brzmiący i elastyczny syntezator ale również interfejs o wysokiej jakości



    pozdrawiam

  • jedna mała sprawa

    może lepiej przenieść ten wątek do innego miejsca

    bo jak narazie to jesteśmy w sekcji "Feature requests" na temat próśb o nowe opcje i usprawnienia

    może lepszym miejscem było by w "Virus TI related discussions"


    pozdrawiam

  • Cześć.

    Niestety jako interfejs audio przez USB dla komputera Virusy wykorzystują max 48kHz i chyba 16 bit (tu nie mam pewności czy nie 24bit jednak) ale brzmi to na pewno lepiej jak audio z płyt głównych komputera itp.

    Parametry które przytoczyłeś czyli 192kHz/24 bit tyczą się tylko wewnętrznego modułu Virusa (syntezatora), a nie sterownika który przez USB współpracuje z komputerem (można to zobaczyć w ustawieniach audio programów DAW itp). Również cyfrowe wejścia audio w Virusach obsługują max 48kHz (można to sobie sprawdzić w konfiguracji Virusa dla wejść audio - instrukcja Virus Ti strona 159).

    Niestety opisy firm trzecich często obarczone są błędami lub przypuszczeniami jak w przytoczonym przypadku opisu Snow w Soundonsound.


    pozdrawiam

  • Virus ma 24 bit a ty pokazując ten zrzut myślisz pewnie że specjalnie dla ciebie uruchomił 32 bit? ;) Widać że wielkie G wiesz o tym co masz (co to 32 bit oznacza) i jesteś typowym forumowym pyskaczem


    twój komentarz "Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią" to tylko dowód na to co wyżej napisałem. Mam nadzieję że przynajmniej grać potrafisz ;)

    Żegnam ten wątek